בקטנה על המחקר

הקשרים בין מפלגת רע"ם לחמאס

מחקר שערכנו בשיתוף 'פורום בוחרים בחיים' המאגד משפחות שכולות של נפגעי טרור, חושף את הקשרים  בין מפלגת רע"מ לתנועה האיסלאמית בישראל, ובין התנועה לארגון החמאס בעזה. מימון משפחות מחבלים, קרנות מימון טרור של החמאס, וכספים בהיקפים עצומים שמועברים מישראל ליעדים שונים בשטחי הרשות, רצועת עזה ומדינות ערב שונות, ביניהן מדינות שמוגדרות בחוק מדינות אויב, כמו לבנון וסוריה.

במחקר חשפנו קשרים הדוקים בין מפלגת רע"מ לעמותת 'סיוע 48' שמעבירה מיליונים בשנה לפרויקטים משותפים עם החמאס בעזה. העמותה מסייעת למשפחות יתומי שהידים ואסירים בשטחי הרשות הפלסטינית, ושיתפה פעולה עם הארגון הטורקי אל פורקאן שקורא בפומבי להשמדת מדינת ישראל ומצהיר על תמיכתו בחמאס.

מצאנו גם קשרים בין רע"מ לעמותת 'אל אקצא' שקיבלה לאורך השנים כ-12.5 מיליון ש"ח מקרנות אסלאמיות זרות, שחלקן הוכרזו בישראל כ'התאחדות בלתי מותרת' בשל הן קרנות מימון של ארגון הטרור חמאס. בשנת 2015 החרים משרד הבטחון את כל כספי העמותה, בגלל הכספים שקיבלה מקרנות המימון של החמאס.

 

קשרים אלו ואחרים, מעלים חשש כבד שהכספים העצומים שיועברו דרך מפלגת רע"מ לרשויות מקומיות, ארגונים וחברות בחברה הערבית במסגרת תקציב המדינה, יגיעו בסוף לחמאס.

 

למחקר המלא >>

לקבלת עדכון פעילות

לקבלת העדכון החודשי שלנו