הפעילות של 'סיוע 48' בסוריה וטורקיה

בשנים האחרונות עמותת סיוע 48 פועלת בטורקיה ויש לה פרוייקטים בגבול סוריה-טורקיה לטובת פליטים סורים.

בשנת 2021 השלימה העמותה את השלב הראשון לבניית עיר חדשה עם ארגון טורקי מקומי ובתיאום עם ממשלת טורקיה. העיר החדשה נמצאת בסוריה, סמוך לגבול עם טורקיה. עובדי העמותה מגיעים לעיתים תכופות לטורקיה והעמותה גם מעסיקה עובדים מקומיים בשכר, למרות שהיא לא מדווחת על זה בדו"חות הרשמיים.

עמותת 'סיוע 48' ערכה פרוייקטים משותפים עם עמותה טורקית בשם אל פורקאן - עמותה איסלאמית קיצונית שקוראת להשמדת מדינת ישראל, תומכת בחמאס באופן מוצהר ומציינת מידי שנה את יום השנה למותו של אחמד יאסין מייסד החמאס.

מייסד עמותת 'פורקאן' ומי שעמד בראשה לאורך שנים הוא אלפארסלאן קויטול, דמות מוכרת באסלאם הפוליטי בטורקיה, ואפילו מדינה נייטרלית כמו דנמרק, אסרה לאחרונה את כניסתו אליה.

בכינוס של עמותת 'פורקאן' בעיר אדנה שבטורקיה ב-15 ביוני 2014 ,העלה צוות התיאטרון של העמותה מחזה אנטישמי בשם "תקומת האסלאם" "Yükselişi ın'İslam". במרכז המחזה עמדו שלוש דמויות שמייצגות את שלושת אויבי האסלאם שמנסים למנוע את תקומתו: "השטן הגדול" - אמריקה, הוותיקן, ו"הישות הציונית הרוצחת" - ישראל.

דמותו של היהודי מוצגת במאפיינים אנטישמיים קלאסיים, גם בהיבט החיצוני וגם במעשים ותכונות האופי שלו:

  • רוצח ילדים
  •  קונה את כל העולם עם הכסף שלו
  • שולט בתעשיית האופנה ודרכה "מזהם" את המוסר של הצעירים המוסלמים
  • שולט בתקשורת העולמית
  • הודות לשליטה בכלי התקשורת, מצליח להסתיר את הטבחים והפשעים שמבצע בכל מקום

העמותה גם ב"התאחדות הארגונים הלא-ממשלתיים של העולם האסלאמי" .(İDSB), שנוסדה בשנת 2005 על ידי אנשי 'האחים המוסלמים' בטורקיה והיא פועלת בתיאום מלא עם הממשלה הטורקית. מטרת ההתאחדות היא לתאם את הפעילות של ארגוני הסיוע האסלאמי ברחבי העולם. בהתאחדות חברים שלל ארגונים קיצוניים שמזוהים עם טרור אסלאמי ונמצאים ברשימות ארגוני הטרור של ארה"ב וישראל.

במסגרת הפעילות של העמותה ב-IDSB העמותה נמנעת מלציין את שמה של מדינת ישראל וכותבת את עצמה בתור מי שמגיעה מפלסטין.

 

לקבלת עדכון פעילות

לקבלת העדכון החודשי שלנו