מהלכים אימה

ארגון 'לוחמים לשלום' פועל גם בזירה הבין לאומית, מדריך דיפלומטים זרים ומעודד לחץ בין לאומי על ישראל באמצעות קשרים עם דיפלומטים ומנהיגים זרים מרחבי העולם, במטרה "לסיים את הכיבוש".

ביוני 2018 התארגנו פעילי הארגון בניסיון להביא להאשמה של שופטי בג"ץ בפשעי מלחמה בבית הדין הבין לאומי בהאג, בשל פסקי דין שמסרו בישראל בנוגע לפלסטינים שקיבלו צווי פינוי בבקעת הירדן.

ב-12 במאי 2020 שלח עורך הדין של 'לוחמים לשלום' מכתב לחברי הכנסת, בו מזהירים את חברי הכנסת שלא יצביעו בעד סיפוח יהודה ושומרון למדינת ישראל, ומאיימים להעמידם לדין בפני בית המשפט הבינלאומי בהאג, בגין פשעים חמורים לפי החוק הבינלאומי ולנקיטת סנקציות בינלאומיות אישיות נגדם.

במכתב מאיימים חברי התנועה על חברי הכנסת שיפגעו אישית אם יצביעו בעד הסיפוח, ופירטו איך בעבר מנהיגים ברחבי העולם הועמדו לדין פלילי בארצם או בבית הדין הבינלאומי בהאג בשל מעשים שביצעו בתמיכת האמריקאים.

בהתייחסות למכתב ששלחו כתב סולימאן חט׳יב, מהמובילים הפלסטינים של 'לוחמים לשלום', ״אנו מניפים תמרור אזהרה בפני ההנהגה הישראלית ומבהירים כי למהלכים פזיזים ומסוכנים כמו סיפוח השטחים יהיה מחיר כבד אותו עלולים יהיו לשאת באופן אישי כל אחד ואחת מחברי הכנסת שיתמכו במהלך. החלטה בעד הסיפוח תפגע בזכויות האדם שלי ושל כל פלסטיני, ותקבע מציאות של אפרטהייד. לכן הפניה הזו היא צעד ראשון בדרך להתקוממות נגד משאלת הלב של נתניהו וטראמפ להבעיר את האזור, והיא תתווסף למחאות עממיות נרחבות של הרחוב הפלסטיני - שלא יסכים לאף מהלך של נישול וסיפוח, ולא ייתפשר על אף פתרון זולת שלום צודק".

לא די שהארגון מאיים אישית על חברי הכנסת, הוא גם מאיים באלימות של הפלסטינים כנגד ישראל.

הארגון החליט בשנת 2019 החלטה אסטרטגית-עקרונית שהוא ארגון "התנגדות לכיבוש" ולא ארגון "זכויות אדם" או "ארגון שלום". דברים אלו משתלבים היטב עם עובדות נוספות המפורטות במחקר המלא ומעידות שהארגון משרת את מטרות הפלסטינים באופן מוחלט ומדברר אותן לאוזני הציבור הישראלי.

למחקר המלא>>

לקבלת עדכון פעילות

לקבלת העדכון החודשי שלנו