טרור בתחפושת סיוע הומניטרי: "שתולה" מגיעה ללב חמאס

דבורה זגורי | מקור ראשון

למאמר המלא במקור ראשון

 

ק' יושבת בבית קפה עם זאהר ביראווי, מנהיג חמאס בלונדון. היא מפטפטת איתו תוך כדי ארוחה ושולה עם האצבעות שרימפס מהצלחת שלו. מהצלחת שלו! המצלמה הנסתרת שבתיק שלה שמתחת לשולחן מצלמת בזוויות משונות ומטושטשות, אבל זה מספיק ברור: ק' היא סוכנת שתולה של 'עד כאן', ארגון ישראלי שחושף את מקורות המימון ודרכי פעולה של ארגוני זכויות אדם קיצוניים הגורמים להרס תדמיתי למדינת ישראל.

היא בת 32, שוודית, פרו פלסטינית, שהגיעה לישראל ללמוד ארכיטקטורה ובמהלך שהותה בישראל פגשה בחור שחי בהתנחלות וסיפר לה על הסכסוך הישראלי- פלסטיני מנקודת מבטו. אותו בחור מגייס אותה בסופו של דבר לפעול כסוכנת מודיעין בתוך ארגוני זכויות אדם ברשות הפלסטינית. ק' מצליחה להגיע הכי קרוב לצלחת של מנהיגים בחמאס, תרתי משמע.

סדרת הדוקו-דרמה של צביקה יחזקאלי – 'שתולה' (ערוץ 13), שמגיעה השבוע לקיצה, מתעדת במצלמה רוטטת את המשימה של ק': לאמת את ההשערה כי הצלחת הזו מאכילה את אותם ארגוני זכויות אדם. לחשוף את העובדה שתחת הכותרת "זכויות אדם" ו"סיוע הומניטרי" מועברים מיליונים לחמאס בעזה מדי שנה.

הסדרה מצמררת, לרגעים עוצרת נשימה. ק' באומץ רב מתעדת עם מצלמה נסתרת את החבר'ה האקטיביסטים בעודם יושבים בדירה בחברון ואומרים: "הייתי רוצה להרוג את כל הישראלים". היא שואלת אותם: "את כולם?" ובחורה בלונדינית עם קול מתקתק עונה לה: "כן, את כולם".

מסתבר שגם בלונדיניות, רזות ורהוטות או היפסטרים מגניבים יכולים להיות תומכי טרור. בראש שלי, טרוריסטים הם גברים שחומים עם זקן שחור מאפיר וחגורה חשודה. כאלו שנזהרנו מהם באוטובוסים בשנות ה-90 בירושלים. אז מתברר שלהיפסטרים אין אומנם M-16, אבל יש להם את הכסף שקונה אותו, את המוח שיודע לארגן רייב מגניב ואת הפה ששונא את ישראל, ישראלים ואותי. מבקש את מותם, את מותי. כמו שאומר בסדרה בכיר לשעבר בשב"כ: "התשתית האזרחית היא התשתית המשמעותית של ארגוני הטרור".

מה שמצמרר עוד יותר הוא שמנהיגי הארגון אומרים בפה מלא שכדי להשיג עוד כסף הם צריכים יותר תמיכה של האירופאים. איך הם ישיגו את הכסף? המשוואה פשוטה: ככל שיש יותר דם בעזה, שטרות האירו ימשיכו יזרום בשפע לכיסם של הארגונים. החמאס מבינים היטב שאם הם יעוררו בעזתים את יצר ההתקוממות, ימלאו אותם בתקוות שווא בתקוותם להצליח לפרוץ למדינת ישראל ולצעוד עד ירושלים ב"צעדות השיבה" – נשים, גברים וטף ירוצו לגדרות. ישראל בתגובה תשיב את הסדר על כנו, תפגע באזרחים, יהיה דם בעזה ואז האירופאים יפתחו את הכיס. בינגו.

מנהיגי חמאס שולחים במעשיהם אזרחים עזתיים למות. הם מפעילי המריונטות. כמובן שרוב התורמים לא מודעים לזה, כך גם רוב העולם ואנחנו נדע את זה רק אם יחשפו בפנינו. היום ברור שהקרבות העיקריים הם אלו על התודעה. מדינת ישראל צריכה לעסוק בהסברה בצורה אינטנסיבית הרבה יותר.

כמו שהחמאס משתמש במוח האירופאי לתכנן, צריך להשתמש במוח היהודי לא רק לצורך ייצור כיפת ברזל אלא להסברה ברורה, מסיבית ואפקטיבית. לא מספיק לבנות על צבי יחזקאלי שיאיר את עיננו בסדרה מרתקת שמי שלא שמע עליה לא יודע, זו צריכה להיות העבודה של משרד ההסברה – בסרטים, סדרות, תחקירים שיופצו לערוצי חדשות בעולם כולו.