עמותת אלקלוב אלרחימה

עמותת 'אלקלוב אלרחימה' (הלבבות הרחמנים), הוקמה בשנת 2016 ומאז היא פועלת באופן רשמי לגיוס כספים למטרות הומניטריות.

על-פי הדוחות הכספיים, העמותה גייסה עשרות מיליוני ש"ח מכספי צדקה של מוסלמים תושבי ישראל, ועיקר פעילותה הוא הענקת סיוע במסגרת מספר פרויקטים בשטחי הרש"פ, עזה וסוריה. למרות שסוריה מדינת אויב ולכאורה ללא היתר מיוחד משר האוצר כנדרש בחוק, העמותה מגייסת ומעבירה עשרות מיליוני ש"ח לסוריה, באמצעות ארגון טורקי בשם ATAA איתו היא משתפת פעולה בשנים האחרונות.

בפברואר 2022 סיימה העמותה קמפיין גיוס כספים במהלכו נאספו 32,000,000 ש"ח עבור סיוע לסוריה. במרץ 2022 חתמה העמותה על הסכם שת"פ עם הארגון הטורקי להקמת שני כפרים חדשים במחוז חלב שבצפון סוריה, במסגרתו תממן העמותה הקמת כ-4,500 יחידות דיור, שחלקן יוקמו באזורים נוספים בסוריה.

לקראת סיום הקמפיין התראיין ראיד באדר מנהל העמותה לערוץ טלוויזיה של האחים המוסלמים בבריטניה המפיץ מסרים של חמאס. המראיין שלו היה זאהר ביראווי, חבר מפקדת חמאס אירופה, שהוצאה מחוץ לחוק בצו של שר הביטחון (כן אותו זהאר ביראווי מהשתולה).

בתפקידיו הקודמים של ראיד באדר, הוא עבד וניהל ארגונים של הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית שהוצאו מחוץ לחוק, הרכוש שלהם הוחרם והם נסגרו בצווים של מערכת הביטחון.

בכספת בביתו נתפסו כספים בסכום של 932,000 ₪ שהיו שייכים לעמותה של הפלג הצפוני בה עבד. הכספים הגיעו מקרנות מימון של חמאס בחו"ל והיו מיועדים לתשתיות חמאס ביהודה, שומרון ועזה.

העמותה מעבירה מימון לארגון טורקי בשם Eller Beyaz לטובת פרויקטים משותפים בסוריה. ארגון זה מפרסם שהוא מקבל כספים במקביל משני ארגונים שהוצאו מחוץ לחוק בישראל, בשל היותם קרנות מימון של חמאס.

מבחינת כלל פעילות העמותה עולה כי היא מעבירה כספים בהיקפים עצומים ליעדים שלרשויות במדינת ישראל אין פיקוח ראוי עליהם וחלקם אסורים על פי חוק. בעקבות המחקר והתלונה שהגשנו פתחה פרקליטות המדינה בהליך בדיקה נגד העמותה.