הקשר לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין

אחת התוכניות שהקרן מממנת היא 'מימון ליבה לארגוני תרבות הממוקמים במזרח ירושלים' במטרה לייסד רשת מוסדות תרבות במזרח ירושלים. תקציב התכנית הוא 4.54 מיליון דולר לשנים 2016-2020. בפועל כספי התכנית מועברים לרשת מוסדות התרבות SHAFAQ במזרח ירושלים.

ביולי 2020 נחשף הקשר בין רשת SHAFAQ  לארגון הטרור 'החזית העממית לשחרור פלסטין. בראש הרשת עומד דאוד אל-ע'ול שקשור הדוקות לארגון הטרור, ואף מחזיק בתפקידים בארגון, ובארגונים אחרים הקשורים אליו. אל-ע'ול נעצר שש פעמים על ידי ישראל ובשנים 2014-2015 נאסר עליו להיות בירושלים ויו"ש או לצאת לחו"ל.
ב18/6/2016 הוא נידון ל18 חודשי מאסר בגין חברות בארגון הטרור 'החזית העממית לשחרור פלסטין'.

מנהל השיווק של הרשת סאמר אבו-עישה, הוא מחבל משוחרר וחבר בחזית העממית, שנאשם בהסתה לטרור ואלימות, נסיעה לא חוקית ללבנון והשתתפות בפעילות חיזבאללה. הוא נידון ל14 חודשי מאסר בפועל ועוד ששה חודשים על תנאי.

חברים נוספים ברשת כמו מחמוד אעואר, סהיל ח'ורי וראניה אליאס ח'ורי מוכרים גם הם כפעילים בארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין

הרשת פועלת בשיתוף עם 'המרכז לאומנות עממית' שמזוהה גם הוא עם החזית העממית וחברים בו מחבלים ומשפחותיהם.

ב22.7.2020 פשטה משטרת ירושלים על משרדי יבוס השייכים לרשת ועל בתי העובדים בו ועצרה אותם בחשד לאי סדרים וביצוע עבירות כלכליות חמורות של העלמת הכנסות, עבירות מיסוי, הלבנת הון ועוד.

 

אל ע'ול (באמצע) ביום שחרורו מכלא גלבוע ב-27/11/2016

 

לקבלת עדכון פעילות

לקבלת העדכון החודשי שלנו