איסוף מידע מסווג מחיילי צה"ל

את ארגון שוברים שתיקה הקימה קבוצה של חיילים משוחררים בשנת 2004, כדי להעלות לשיח הציבורי בארץ ובעולם את "עוולות הכיבוש" בהן נטלו חלק כחיילים.

הארגון אוסף עדויות מחיילים בקבע, סדיר ובמילואים על שירותם הצבאי והפעילות ביחידות. עד כה אסף הארגון עדויות מכ-1,200 חיילים וחיילות מעשרות יחידות שונות, בהן יחידות מיוחדות מסווגות כגון סיירת מטכ"ל, שייטת 13, שלדג, סיירות חטיבתיות ויחידות מודיעין מסווגות.

במהלך גביית העדויות נחקרים העדים בצורה מעמיקה ונרחבת על הכשרתם הצבאית, פריסת הכוחות, נהלים, שיטות ותכניות מבצעיות, אמל"ח מסווג, אירועים חריגים ומבצעים בהם השתתפו במהלך שירותם הצבאי. העדים מתבקשים למסור גם מידע צבאי שאינו קשור לאירועים מסוימים אבל נותן תמונה על השליטה הצבאית ביהודה, שומרון ועזה. מקומות שהארגון מגדיר ככבושים ולכן מצדיק את "חשיפת האמת על עוולות הכיבוש". לשוברים שתיקה יש היום מאגר מידע צבאי נרחב ועשיר במידע מסווג, הנשמר לדברי פעיליו על שרתים בחו"ל.

בנוסף לאיסוף עדויות מחיילים בסדיר ובמילואים, הארגון שולח פעילים לשירות צבאי ביחידות מהן הוא מעוניין לקבל עדויות, ומידע. כך עולה מעדותה האישית של פרימה בוביס (המכנה את עצמה 'מרפי'), פעילה ב'שוברים שתיקה'.

לקבלת עדכון פעילות

לקבלת העדכון החודשי שלנו