אינתיפאדה שלישית

מאחורי הצהרות הארגון נגד אלימות, מתגלה תמונה שונה בתכלית. ריכזנו מספר מקרים מטרידים מאוד שאספו התחקירנים שלנו שהצטרפו במסווה לפעילות הארגון:

שלושה ימים בלבד אחרי שמצאו את גופות שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון, ופחות משבוע לפני מבצע 'צוק איתן' בעזה, תיעד תחקירן מטעמנו מפגש בין פעילי לוחמים לשלום לבין פלסטינים בשומרון. במפגש נשמע מיכאל, פעיל הארגון אומר לפלסטיני את המשפט הבא: "בגלל שאני מ'לוחמים לשלום' אני לא אמור להגיד את זה אבל הישראלים לא יצאו מפה עד שתעשו אינתיפאדה שלישית".

 

בסיור אחר מיה, פעילת הארגון מספרת שרוב הפעילים הפלסטיניים הם אנשי פת"ח והאינטרס שלהם הוא לא לעשות שלום אלא "להשיג אישור כניסה לארץ" או "ענייני נשים וגברים". בהקלטה של התחקירן שלנו שנסע עם פעילי הארגון הם מספרים שהם מחדירים שב"חים לארץ ודנים בדרכים הטובות ביותר לעשות זאת. כל זאת כמובן, בניגוד לחוק. כך בחסות לוחמים לשלום ובמסווה של פעילות שלום וזכויות אדם, פלסטינים חודרים לארץ.

לאחר רצח משפחת פוגל שזעזע את המדינה, ארגון לוחמים לשלום וארגונים אנטי ישראליים אחרים ערכו סיור הזדהות בכפר עוורתא ממנו יצאו הרוצחים.​

ככלל בארגון 'לוחמים לשלום' מקיימים סיורים באופן קבוע לציבור הרחב בניסיון להשפיע על דעת הקהל ולהפיץ את הנרטיב הפלסטיני. כמובן שהסיורים מוטים ומציגים רק צד אחד של המתרס.

התחקירנים שלנו שנכחו בסיורים הללו תיעדו חלק משקרים:

- מתנחלים מביאים בכוונה חזירים במשאיות לכפרים ערביים.

- חיילי צה"ל מרעילים תלמידות בית ספר ערביות.

- ישובים יהודיים מזהמים את גידוליהם החקלאים של הפלסטינים.

- פלסטינים עובדים באזור התעשייה ברקן בשביל 12 ₪ לשעה.

לקבלת עדכון פעילות

לקבלת העדכון החודשי שלנו