שר הפנים ביטל היום את תושבות הקבע של שני מחבלים, שאחד מהם היה שותף לפיגוע הרצחני בקו 37 בחיפהיוסי צור, האב השכול שאיבד את בנו בפיגוע הרצחני בקו 37 בחיפה, בירך היום על החלטת שר הפנים, אריה דרעי, לבטל את מעמד הקבע של המחבל שביצע את הפיגוע, מוניר רג'בי, ושל מחבל נוסף. צור: "מאבק ציבורי של שנים רבות הגיע לסיומו - שר הפנים החליט לבטל את מעמד הקבע של המחבל". בארגון "עד כאן", שסייע למשפחות השכולות במאבק, הצטרפו לברכה.

צור הודה לשר הפנים דרעי, לשר המשפטים אוחנה וליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, אך הוסיף: "אין בכוונתנו, ההורים השכולים, להניח לנושא, נמשיך להיאבק בכדי שמדינת ישראל לא תיתן למחבל מעמד זמני שיתיר לו לגור בישראל, וגרוע מכך, לחזור לחיפה בקרבה למשפחות הנרצחים".


היות ועם קבלת המשכורת ותנאים נוספים מידי הרשות הפלשתינית נוצרה זיקה ברורה בין המחבל לרשות, דורשים ההורים כי עם שחרורו מהכלא יועבר לשטחי הרשות הפלשתינית ויגור שם. "אסור שאי פעם מי ממשפחות הנרצחים תיתקל במחבל שאחראי לרצח יקירם ברחוב, בקניון או בכל מקום ציבורי אחר".

המשפחות השכולות שלחו מכתב לשר הפנים אריה דרעי, בו שטחו בפניו את בקשתם להשתתף בשימוע שנערך למחבל שביצע את הפיגוע בחיפה לגבי שלילת תושבותו. במכתב ציינו נציגי המשפחות את התגייסות ארגון "המוקד להגנת הפרט" לעזרת המחבל, ואת העובדה כי הם מייצגים אותו בדיון.ארגון 'עד כאן' סייע למשפחות השכולות, והצטרף לפנייתן לשר דרעי. במכתב נטען כנגד 'המוקד להגנת הפרט' כי סיוע למחבל שכזה מהווה יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות. "נראה כי לא מדובר בייצוג משפטי גרידא, כי אם בסיוע מתוך תחושת שליחות ואמפטיה של 'המוקד' למחבל מוניר רג'בי", נכתב בפנייה. כעת מברכים בארגון על החלטת השר לבטל את תושבתו של המחבל.

מנכ"ל ארגון 'עד כאן' גלעד אך בירך גם הוא על ההחלטה "אנו מברכים על החלטת שר הפנים לבטל את מעמד הקבע של המחבל. לא ייתכן שמחבל שהיה שותף לרצח ישראלים, בניהם נערים קטינים שטרם סיימו את חוק לימודם, יוכל להסתובב ברחבי ישראל, לגור בה, ולהמשיך את חייו כרגיל.

בפיגוע בקו 37, שאירע בחיפה בשנת 2003, נרצחו 17 בני אדם, מתוכם 9 תלמידי תיכון. בעקבות הפיגוע הורשע רג'בי בעבירה של סיוע לאויב בשעת מלחמה ונגזר עליו מאסר עולם, שמאוחר יותר נקצב למאסר של 20 שנה.

35 צפיות