מוסי רז מתנצל בפני הרבש"ץ שהכפישחבר הכנסת לשעבר מוסי רז, איש מרצ ומועמד ''המחנה הדמוקרטי'' לכנסת, התנצל בפני רכז הביטחון של הישוב קרני שומרון על ציוץ שפרסם אשר הכפיש את הרבש"ץ שסיכל פיגוע דקירה.


"לקראת יום כיפור ברצוני להתנצל בפני יאיר טרבלסי על שפגעתי בו. העלתי את תמונתו עם כיתוב שלא שיקף את המצב. התמונה נלקחה מפיגוע טרור שמנע יאיר כרבש"צ היישוב, פעולתו לא יצרה אלימות אלא מנעה אותה. לא חשבתי שהכיתוב יתפרש כאילו אני מאשים אותו באלימות. אני מתנצל מעומק ליבי ומבקש את סליחתו", צייץ רז.


נזכיר כי ביום רביעי האחרון פרסם רז תמונה בחשבון הטוויטר שלו, בה נראה רכז הביטחון של המועצה המקומית

קרני שומרון לפני כשנתיים, כשהוא מכוון את נשקו לעבר נער ונערה ערבים.


בציוץ שהעלה כתב רז: "האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה", והתכוון לכאורה לתקוף את המתנחלים על האירוע המצולם.


מדובר היה בקטע מתוך סרטון שתיעד השתלטות של אנשי הביטחון על שני מחבלים ערבים שהגיעו לכניסה ליישוב וניסו לדקור את אחד התושבים. התמונה אותה פרסם רז הינה מהרגעים שקדמו להשתלטות על המחבלים והם עדיין אוחזים בסכינים אותם הסכימו להוריד רק לאחר שבוצע ירי לעברם.


בארגון עד כאן הפועל להגן על שמם של אנשי הביטחון המוכפשים על ידי ארגוני שמאל קיצוני התגייסו לטובת הרבש"ץ. עו"ד צור פלק, יועצו המשפטי של ארגון עד כאן פנה אל רז במכתב התראה.


בעקבות ההתנצלות נמסר מהארגון, "שמחים שההכפשה נגד איש כוחות הבטחון הוסרה, ומוסי רז הבין את טעותו והתנצל, בתיווכנו. אנו נמשיך לעמוד לימין חיילי צה"ל ואנשי כוחות הבטחון בהגנה על שמם הטוב, כדי לאפשר להם להתרכז בניצחון על אויבינו. לצערנו, למדינת ישראל ישנם מספיק אויבים חיצוניים, וטוב יעשו כלל הגורמים הפוליטיים אם ישאירו את כוחות הבטחון מחוץ לשיח הפוליטי, וימנעו את תדלוק הדה לגיטימציה הבינלאומית נגד ישראל במניפולציות פוליטיות זולות".

79 צפיות