הורשעה פעילת השמאל שסטרה לתובע הצבאי במהלך משפט


שופט בית משפט השלום בירושלים, איתן כהן, הרשיע השבוע את יפעת דורון, פעילה מוכרת בארגוני שמאל קיצוניים כגון 'נשות מחסום ווטש', בעבירה של תקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות, זאת לאחר שדורון סטרה לפרקליט יו"ש סא"ל עאסם חאמד במהלך משפטה של נרימאן תמימי, אמה של עהאד תמימי, לעיני אולם בית המשפט המלא. עונשה של דורון ייקבע בדיון הבא. 


לפי פרוטוקול הדיון, דורון ישבה בסמוך לשולחן התביעה ומשקם סא"ל חאמד לדבר בפני השופט – סטרה לו דורון כשהיא קוראת בקול "מי אתם שתשפטו אותה". סא"ל חאמד ניסה להתחמק מהפגיעה, ולכן פגעה ידה של דורון במצחו ולא בלחיו. גם לאחר שהוגשה נגדה תלונה לא שיתפה דורון פעולה במהלך החקירה, ובחרה לשתוק.


בעקבות תקיפת הפרקליט, שלח ארגון 'עד כאן' מכתב ליועץ המשפטי לאזור יהודה ושומרון, אל"מ אייל טולדנו, בבקשה להוציא את נשות ארגון 'מחסום ווטש' מבתי המשפט הצבאיים. במכתב צויין כי "על פי פרטים המצויים בידינו התוקפת (לכאורה) הינה יפעת דורון, פעילה בארגון 'מחסום ווטש'. כידוע ארגון זה נהנה מגישה חופשית לדיוני בתי הדין הצבאיים, ובתוכם לדיוני קטינים, תוך שהוא נוטל לעצמו אצטלה של 'משקיף'.. ברם מאירועים חוזרים ונשנים עולה כי ארגון זה אינו ראוי לאצטלה זו.. כך עולה מאירוע התקיפה החריג בחומרתו".בסוף המכתב קראו אנשי 'עד כאן' ליועמ"ש יו"ש "לבטל לאלתר כל הקלה ופריבילגיה לארגון זה, ולפעול למען הוצאת נציגיו מדיוני בתי הדין הצבאיים, ובפרט מדיונים הסגורים לקהל הרחב, וכן לפעול למיצוי הדין עם התוקפת במלוא החומרה".


תחקריני 'עד כאן' תיעדו את דורון במספר הפגנות, בניהן גם הפגנה אלימה בכפר נבי צאלח בה מתפרעים יידו אבנים לעבר חיילי צה"ל. דורון מתועדת כשהיא צועדת לצידה של עהאד תמימי, משוחחת עם האנרכיסט המתכחש למערכת המשפט הישראלית יונתן פולק ונמצאת בקרבתם של מיידי האבנים.


גלעד אך, מנכ"ל 'עד כאן': "אנו מברכים על החלטת בית המשפט להרשיע את פעילת "זכויות האדם" יפעת דורון, ומבקשים מגורמי האכיפה לעשות סוף להפגנות האלימות המתקיימות מידי יום שישי, שם נפגעים חיילי צה"ל לא מסטירה, כי אם מסלעים ואבנים. אנו פונים לרשויות החוק והאכיפה בבקשה להגן על חיילי צה"ל וכוחות הביטחון גם מחוץ לאולם בית המשפט

66 צפיות