ארה"ב 2019: "היהודי האחרון" על כריות נוי

ארה"ב 2019 – אנטישמיות לפנים: דיוויד לי גאס, צלם אמריקני מאריזונה, מציע למכירה תמונות מזעזעות של הוצאות להורג של יהודים בשואה, שהודפסו על כריות, מגבות חוף, תיקי יד ופוסטרים אמנותיים. הפריטים נמכרים באתר אמנות אמריקני.בין השאר, מציע הצלם פריטים שונים שעליהם מודפסת תמונת "היהודי האחרון בוויניצה" – אחת התמונות המפורסמות ביותר מן השואה, שבה צילם חייל של האיינזצגרופן את היהודי האחרון מהעיר ויניצה שבאוקראינה, כשהוא כורע ברך לפני קבר אחים של יהודים, רגעים ספורים לפני שנרצח בעצמו. התמונה נמצאה לאחר המלחמה באלבום של חייל גרמני.

תמורת 36 דולרים תוכלו לקנות מגבת חוף יוקרתית (100% כותנה) שעליה מופיע תדפיס "קבר המונים של יהודים" מוויניצה. את התדפיס הזה ניתן לרכוש גם על גבי פוסטרים, כריות, תיקי יד מבד ועוד.

תמורת סכומים דומים גאס מציע למכירה מגבות, כריות, תיקים ופוסטרים של חייל גרמני כשהוא מוציא להורג יהודים ליד הכפר איוואנגורוד שבאוקראינה, שם נרצחו מאות יהודים בפברואר 1942, על ידי אנשי ס"ס ושוטרים אוקראינים, לאחר שרוכזו בגטו שהוקם בעיירה אולכסנדריבקה.


אייכמן והיטלר על כריות נויאת כרזת הפרסומת לסרט התעמולה האנטישמי, "היהודי הנצחי", שיצרו הנאצים בשנת 1940 – מציע גאס על כריות, מגבות, פוסטרים ועוד. באותו הז'אנר מציע הצלם האמריקני לרכוש גם תדפיסים של היטלר מצדיע במועל יד ועוד. תמורת 24 דולרים ניתן לרכוש כריות שעליהן תדפיסים אמנותיים של אייכמן והימלר.

ארגון "עד כאן" שפועל נגד ארגונים זרים ופעילים אנטי-ישראלים, הוא שאיתר את את המכירות האנטישמי. "לצערנו בשנת 2019 נגע האנטישמיות עדיין פועם, ועלינו לפעול על מנת למגרו", אמרו בארגון. "להפוך תמונות של הוצאה להורג של יהודים לפריטי אופנה, זו לא אומנות אלא זוועה".


"איננו יכולים להעלות על הדעת בן אנוש שמסוגל להלך ברחוב עם תמונות כאלו ולהתגאות בהן", הוסיפו. "אנו קוראים לשגריר ארה"ב בישראל לפעול להסרה מיידית של האתר מהרשת, כחלק מהמחוייבות של הממשל האמריקני למלחמה באנטישמיות".


לכתבה:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5639005,00.html

37 צפיות